MURAT MAYOR, Mesleki Özgeçmiş

MURAT MAYOR, Mesleki Özgeçmiş

1873 kuruluşlu Şişli Terakki Lisesi’nde ilk, orta ve lise öğrenimlerini tamamladı.
Atatürk’ün doğumunun 100.yılı nedeni ile Terakki ve Fevziye (Işık) Vakıfları tarafından verilen ödülü okul birincisi olarak almıştır.

1773 kurluşlu İstanbul Teknik Üniversitesi’nde lisans eğitimini tamamladı.
Mimarlık Fakültesi birincisi olarak mezun olmuştur. Her dönem Ord. Prof. Emin Onat ödülünü aldı. Yapı Endüstri Merkezi birincilik ödülünü almıştır. Üniversite birincilerine verilen Cemil Başo ödülüne sahiptir.
1989 da Türkiye’de, 1990 da A.B.D.’de MAYOR GROUP şirketlerini kurdu.

Bilgi teknolojileri ve gayrimenkul yatırımları konularında çalıştı. Üniversite ve yüksek okullarla yakın iş birliği gerçekleştirdi. Çok sayıda seminer, ders ve konferans vermiş olup, Turkiye ve A.B.D.’de dergi ve gazetelerde yayınlar yapmıştır.

İstanbul Teknik Üniversitesi’nde yüksek lisans ve doktora programlarını tamamladı.
Mimarlık ve İşletme Mühendisliği Fakültelerinden dersler almıştır.

Yüksek lisans programını Iowa State University’den, doktora programını Boston University’den ortak araştırma programları ve dersler alarak en yüksek ortalama ile tamamlamıştır.

İ.T.Ü’de Prof. Dr. Altan Öke ile yüksek bina kompleksleri için karar vermenin sistemleştirilmesi konusunda yeni metod ve yazılımlar geliştirdi. Yüksek Binalar Ulusal Sempozyumu’nda sunduğu metodoloji daha sonra diger yapılaşma tarzlarına da uyarlanmıştr.

İş yönetimi konusunda A.B.D.’de Kennedy W. University’de ikinci doktorasını yapmıştır. Yatırım ve iş kararlarının sistemleştirilmesi, gelecek tahminleri ve iş stratejileri konularında akademik tez ve çalışmaları bulunmaktadır.

2003 yılından bu yana Washington D.C. merkezli olarak Weyerhaeuser Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın iş stratejisti olarak görev yapmaktadır. Stratejik iş planların geliştirilmesi, uygulama ve kontrolünden sorumludur. 1899 kuruluşlu holding’in senelik 2 milyar dolar cirosu ve 11 ülkelerede 14.000 çalışanı bulunmaktadır. Kuruluş, dünyada en geniş özel arazilerin sahibi ve karlılığı en yüksek inşaat şirketlerinin sahibi olarak tanınmaktadır. Kendi inşaat projeleri dışında, arazi geliştirme ve diğer inşaat firmalarına nitelikli arazi sağlamada lider konumdadır.

Murat Mayor görevi sırasında Mariott International otellerinin iş stratjisti ile bir sene eğitim amaçlı olarak birlikte çalışmış, büyük çaplı uluslararası gayrimenkul yatırım projelerinde deneyim sahibi olmuştur.
Gayrimenkul yatırım ortaklığı ve bağlı inşaat şirketlerinde kendi geliştirdiği gelecek tahminleri ve iş planlama metodlarını kullanmaktadır. 5 yeni inşaat firmasının kuruluş, iş planları, markalaşma ve kurumsal yapılanmasını tamamlamıştır. A.B.D’de 7 yeni pazar önermiş, bu pazarlara giriş stratejileri, iş planlaması ve 5 senelik stratejilerini tamamlamıştır. Holding genel müdürü, ve baglı şirketlerin genel müdürleri ile direk çalışmakta, alt şirketlerin planlama müdürlerini eğitmekte ve yönetmektedir.

Washington D.C. merkezli olarak kurduğu MAYOR STRATEGY şirketi piyasa araştırmaları, gelecek tahminleri ve strateji konularında yatırım, inşaat, konaklama/turizm, perakende firmaları ve devlet kurumlarına hizmet vermektedir.

Advertisements

About MAYOR GROUP

MAYOR GROUP, mayorgroup.com

Posted on February 8, 2013, in MAYOR CAD, MAYOR GROUP and tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. Leave a comment.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: